אחת ולתמיד: מהו באמת הסיכוי לזכות בלוטו?

אין אדם אחד בעולם שלא חולם על זכייה בלוטו למרות שסיכויי הזכייה נמוכים. עם זאת, כמעט בכל שבוע זוכים אנשים בפרס הגדול ובסכומים גדולים וקטנים כאחד. אז איך באמת צריך להתייחס אל הסטטיסטיקה וההסתברות לזכות בלוטו?

מאת: קלאב פור יו – צוות האתר

Ambroבשבוע שעבר בהגרלת הלוטו הצירוף הזוכה היה מורכב מ-5 מספרים עוקבים: 36, 35, 34, 33, 32, 7. אף אחד לא הצליח לנחש זאת, בין היתר מכיוון שאין באמת משמעות לחשיבה שמאחורי מילוי הטופס. כל צירוף וכל מספר יכול להיות המספר המנצח והדבר היחיד שמגדיל את סיכויי הזכייה הם הוא למעשה שליחת כמה שיותר צירופים.

על כן, בוחרים רבים מהמעוניינים לזכות בלוטו מצטרפים למועדוני לקוחות כמו מועדון קלאב 4 יו, שדואג למלא טפסים עבור הלקוח באופן קבוע ולהשתתף בכל הגרלה. באופן זה ניתן לזכות בסכומים קטנים מידי פעם ולהגדיל את הסיכוי לזכות בפרס הגדול.

למעשה, מבחינת הסתברות הסיכוי לנחש את ששת המספרים הזוכים בישראל הוא 1 ל-2.3 מיליון ואת שבעת המספרים הזוכים (כולל המספר החזק) הוא 1 ל-16 מיליון. הסתברות זו מראה שהסיכוי לזכות בלוטו מאוד נמוך אך לצד זאת, קיימים מקרים שמנצחים את הסטטיסטיקות כמו אדם ישראלי שזכה בלוטו פעמיים, או סדרה של מספרים עוקבים שלא רשמו אפילו זכייה אחת.

קלאב פור יו מאגדת אלפי לקוחות שיחד מהווים כוח חזק ומגדילים את הסיכוי של כל אחד מהם להרוויח סכומי כסף משמעותיים מההגרלות.

נגישות