הכירו את חמשת הזכיות בלוטו הגדולות ביותר בעולם

משחקי הימורים היו קיימים מאז ומעולם וכך גם משחק הלוטו, באופן כזה או אחר. משחק הלוטו המוכר לנו בישראל, קיים בצורה זו או אחרת במדינות רבות בעולם. כנראה שהלוטו התפתח באסיה שם נמצאו טפסי משחק עתיקים ובסין ידוע כי הרווחים מההימורים עזרו למימון פרויקטים כמו החומה הסינית.

מאת: קלאב פור יו – צוות האתר

קלאב 4 יו
הזכיות הגדולות בלוטו (stockimages)

סיכויי הזכייה בלוטו הם לא גבוהים אך נקבעים על פי חישובים סטטיסטים. במשחק לוטו טיפוסי, שבו כדי לזכות בפרס הראשון יש לנחש בהצלחה 6 מספרים מתוך 49, ההסתברות לזכות בקירוב 1 ל-14 מיליון. עם זאת, ישנו מקרה של אדם אחד שזכה פעמיים בפרס הגדול, לכן מדובר בעיקר בעניין של מזל. מהן הזכיות הגדולות ביותר בלוטו ומי התמזל מזלו בצורה משמעותית?

30.3.12 – הזכייה הגדולה ביותר אי פעם הייתה בשווי 640 מיליון דולר בהגרלת ה- “Powerball” בארה”ב. שלושה כרטיסים זכו, נקנו בקנזס, במרילנד ובאילינוי.

18.5.13 – הזכייה השנייה הכי גדולה אי פעם הייתה בשווי 590.5 מיליון דולר בהגרלת ה- “Mega Millions” בארה”ב. הזוכה היה יחיד עבור כרטיס שנקנה בפלורידה.

18.2.06 – הזכייה השלישית בגודלה הייתה בשווי 365 מיליון דולר בהגרלת “פאוורבול”, גם בארה”ב. הזוכה היה כרטיס אחד נקנה במשותף על ידי שמונה עובדי מפעל לעיבוד בשר בנברסקה.

9.5.2000 – הזכייה הרביעית בגודלה הייתה בשווי 363 מיליון דולר בהגרלת “המשחק הגדול” בארה”ב. בהגרלה היו שני כרטיסים זוכים: לארי וננסי רוס (מישיגן), ג’ו וסו קאינז (אילינוי).

3.2.06 – הזכייה החמישית בגודלה הייתה בשווי 220 מיליון דולר בהגרלת הלוטו האירופי. שלושת הזוכים היו מצרפת ופורטוגל והזכייה הייתה הגבוהה ביותר באירופה.

נגישות